Zhu Shan Źródło: China Tibet Aktualności 2016-10-19

 

 

Na zdjęciu chętni  ubiegający się o karty wynajmu rowerów w Centrum Usługowym Rowerów Publicznych. [Photo / China Tybet News]

 

Spółka Wynajmu Rowerów Publicznych w Lhasie działająca na rzecz zapewnienia usług  „zielonego” i niskoemisyjnego  transportu dla obywateli do tej pory posiadała 240 rowerów, stacjonujących w 15 różnych  miejscach w Lhasy  

Jak poinformowano niedawno do użytku zostaną oddane wkrótce dwa nowe punkty wynajmu rowerów publicznych w dzielnicy Newu, tak aby zaoferować większą wygodę dla mieszkańców i turystów. Budowa tego projektu zostanie uruchomiona pod koniec października. Coraz więcej użytkowników rowerów miejskich pojawia się na stacjach przy poczcie niedaleko Pałacu Potala, Chomsigkang, China Telecom w zachodniej dzielnicy i w Ramoche.

Liczba turystów korzystających z rowerów publicznych jest prawie taka sama jak mieszkańców Lhasy. Według władz zarządzających publicznymi rowerami miejskimi w Lhasie w tej chwili codziennie mieszkańcy i turyści wykorzystują  ponad 30 rowerów. W sezonie turystycznym, dziennie wynajmowanych jest ponad 50 rowerów. Wraz z przybliżaniem się zimy jest coraz mniej chętnych na użytkowanie rowerów miejskich. 

Istniejąca od 2013 roku w Lhasie wypożyczalnia cieszy się  popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i  turystów. Pojawił się także problem. Z powodu silnej operacji promieni ultrafioletowych i ekspozycji  wiele siodełek rowerowych popękało. Trzeba rozwiązać go rozwiązać.

Wielu mieszkańców ma nadzieję, że będzie więcej stacji rowerów publicznych w Lhasie. "Mam nadzieję, że stacja parkowania rowerów powstanie w pobliżu Fazy II Parku Namse, tak bym mogła jeździć i  kupować warzywa zamiast chodzić, "powiedziała mieszkanka Lhasy pani Zhang.

Dwa nowe punkty wynajmu dla rowerów publicznych zostaną zbudowana pod koniec października. Na każdej stacji znajdzie się  10  rowerów. Liczba publicznych rowerów w Lhasie wzrośnie wówczas do 260. Dzięki szybkiej urbanizacji więcej obywateli będzie  mogło sie przenieść się do dzielnicy Newu. Poza tym, Stacja kolejowa znajduje się również w dzielnicy Newu. Nowe stacje rowerów publicznych zapewnią  mieszkańcom większą wygodę.