04-25-2017     Na podstawie: China Tibet Online Xinhua     Autor:AL
20 kwietnia po raz pierwszy w historii Shigatse w Tybetańskim Regionie Autonomicznym za pomocą specjalnego systemu wypożyczeń udostępniono pięćset żółtych rowerów, sygnalizując początek nowego stylu życia w tym mieście.
Flota żółtych rowerów Ofo została rozmieszczona na  22 "stacjach wypożyczeń".


Aby skorzystać z roweru użytkownicy muszą najpierw zeskanować kod QR aby zarejestrować APP potem dokonać opłaty a następnie odblokować rower.

Program systemu wypożyczania rowerów Ofo w mieście przewiduje umieszczenie na ulicach 2000 pojazdów, to właśnie 500 z nich zostało użyte pierwszego dnia. Reszta będzie udostępniana w zależności od potrzeb.
"Shigatse jest wyjątkowym miastem turystycznym. Te żółte rowery pozwolą nie tylko mieszkańcom cieszyć się wygodnym, ekonomicznym i ekologicznym sposobem podróżowania, ale przyczynią się także do zmiany podejścia do życia" - powiedział Qu Shuang, regionalny menedżer  do spraw programu rowerów Ofo dla Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.
Moda na dzielenie się rowerem  rozpoczęła  się w ubiegłym roku w dużych chińskich miastach, rowery pozwalają za pośrednictwem mobilnej aplikacji wypożyczyć ten pojazd za zaledwie jednego juana (około 60-70 groszy) na godzinę a potem pozostawić go  gdziekolwiek dla kolejnego użytkownika.

Nowe żółte rowery poruszające się po ruchliwych ulicach Shigatse takich jak Qingdao, Szanghajskiej, Zhufeng  czy innych wywołują wielkie zainteresowanie.

Rowery na ruchliwych ulicach wzbudziły wielkie zainteresowanie mieszkańców. "To całkiem tanie i naprawdę nadaje się na krótką przejażdżkę", powiedział Cering, który wraz ze swoimi przyjaciółmi wypożyczył rower dla przyjemności.
Dzięki dwucyfrowemu wzrostowi gospodarczemu od ponad 20 lat rośnie w Tybecie sprzedaż samochodów. Niewielki region ma obecnie 300 000 pojazdów, z czego połowę zarejestrowano w Lhasie.
Taka ilość spalinowych czterokołowców powoduje korki i znaczne problemy z parkowaniem w centrum Lhasy.
Wkrótce jednak i w stolicy pojawią się żółte rowery z systemu wypożyczeń Ofo.