2017-08-16 Źródło: Xinhua
W ostatni wtorek władze centralne Chin wysłały do Tybetańskiego regionu Autonomicznego zespół inspekcyjny, który ma za zadanie  przegląd prac związanych z ochroną środowiska w Tybecie.
W ramach czwartej rundy krajowej inspekcji środowiska siedem podobnych zespołów skierowano także do prowincji Jilin, Zhejiang, Shandong, Hainan, Sichuan i Qinghai oraz Xinjiang do Ujgurskiego Regionu Autonomicznego. 
Kontrola potrwa około miesiąca i skupi się na najważniejszych kwestiach związanych z ochroną środowiska, które są uważnie obserwowane przez władze centralne i wzbudzają  największe zaniepokojenie społeczne, oraz na tym jak uporały się z nimi władze lokalne - poinformował Jiang Jufeng, szef zespołu ds. Kontroli Tybetu .
W trakcie inspekcji z zadowoleniem przyjmowane są opinie wyrażane przez lokalne społeczności na temat ochrony środowiska.
Norgyel, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Tybetu powiedział, że inspekcja pomoże  lepiej, w sposób naukowy i zgodny ze standardami, chronić środowisko naturalne Tybetu a także wzmocni funkcje regionu jako bariery dla bezpieczeństwa ekologicznego kraju.