2018-03-06 Autor: Od: China Tibet Online
Od drugiej połowy 2017 w Tybecie bardzo szybko  rozwija się usługa wypożyczania (współdzielenia) rowerów oferowana przez Mobike, jednego z najpopularniejszych chińskich operatorów rowerowych wypożyczalni  publicznych.


Rowery z publicznych wypożyczalni na ulicach Lhasy.

 Zhou Ya, główny ekspert firmy Mobike, powiedział w niedawnym wywiadzie dla China Tibet Online, że większość obserwatorów uważała, iż klimat  Zachodnich Chin nie będzie sprzyjał usłudze wypożyczania rowerów,  w praktyce jednak okazało się, że popyt tam jest bardzo wysoki.
Biorąc za przykład  Tybet, cyklistyka jako sposób przemieszczania się ma się tu bardzo dobrze, sprzyja mu lokalny samorząd  zapewniając preferencyjne warunki.
Dodał, że podczas gdy dzienny wskaźnik wykorzystania rowerów w Lhasie nie może się jeszcze równać ze wskaźnikami  Chin Wewnętrznych, to mieszkańcy i turyści są bardzo podekscytowani tą możliwością , ponieważ o wiele łatwiej jest jeździć na rowerze niż chodzić po mieście położonym na tak dużej wysokości.
W miarę umacniania się  polityki wsparcia przez rząd regionu i pomocy ze strony Chin Wewnętrznych, hitem w Tybecie stało się uruchomienie tej działalności za pośrednictwem Internetu,a wielu młodych ludzi uczy się na tym przykładzie modeli biznesowych odpowiednich dla lokalnych społeczności.