2018-04-27 Źródło: China Tibet Online
Po niespełna wieku Tybet raz jeszcze będzie gościł słonia, ten azjatycki słoń ma na imię "Nipu"(kiedyś "Dengdan"), liczy 28 lat, ma prawie trzy metry wzrostu i waży  5 ton
Pierwszy słoń przybył w 1936 roku do Tybetu z Nepalu, zwierzę padło w 1960 r.
 
O drugiej nad ranem 21 kwietnia, aby powitać Nipu, zgodnie z tybetańskimi zwyczajami przed bramą  Parku Ochrony Zwierząt Quxu narysowano osiem symboli pomyślności, które przedstawiają szczęście na ziemi. Nieopodal ustawiono także „pudełko chema” (tradycyjne tybetańskie pudełko „prezentowe”) i wino jęczmienne.

"W momencie kiedy Nipu wyruszał w trasę, my byliśmy już w trakcie przygotowywania i czyszczenia jego legowiska."  mówi jeden z pracowników parku.

Jak informują stosowne władze,  po kilku latach przygotowań, Park Ochrony Zwierząt Quxu Park zostanie oficjalnie otwarty o godz. 12:30 1 maja.

Park przygotował wiele atrakcji dla odwiedzających. Zobaczyć w nim będzie można również zwierzęta, takie jak lwy, tygrysy, pandy czerwone i lisy z ogonami grzywiastymi.
W dniu otwarcia parku wstęp będzie wolny. Od drugiego dnia bilety będą nadal darmowe dla mieszkańców powiatu Quxu, inni będą musieli  zapłacić za wstęp. Mieszkańcy TRA zapłacą za bilet 20 yunów (11 zł) a turyści spoza Tybetu 80 juanów (45 zł).

Park Ochrony Zwierząt Quxu to połączenie parku rozrywki, ZOO i placu zabaw dla dzieci.
Tulipany posadzone przed wejściem zaczynają się już otwierać, sezon kwitnienia zacznie się lada moment. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik wliczając w to także atrakcje na placu zabaw.
Park Quxu stanowi jedną z najlepszych opcji weekendowego wypoczynku w okolicy Lhasy .