LHASA, 11 maja - Władze lokalne poinformowały, że ponad 60 osób zostało rannych, w tym sześć z nich poważnie, podczas trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,5 stopnia , które dotknęło w środę rano miasto Qamdo w powiecie Dengqen w Tybecie .
Trzęsienie ziemi, które było odczuwalne w kilku gminach powiatu  Dengqen spowodowało uszkodzenia budynków mostów i dróg.

Chińskie Centrum Sieci ds. Trzęsień Ziemi na podstawie monitoringu określiło epicentrum trzęsienia na 31,99 stopni szerokości geograficznej północnej i 94,94 stopni długości geograficznej wschodniej, doszło do niego na  głębokości siedmiu kilometrów.

Soren, dyrektor Regionalnego Biura Sejsmologicznego poinformował, że epicentrum trzęsienia znajdowało się w Kata Town, miejscu w którym znajduje się jedna z dwóch głównych buddyjskich świątyń.

Spośród rannych ponad 60 osób pochodzi z miejscowości Kata. Ranni zostali umieszczeni w Szpitalu Ludowym w Qamdo, podało Biuro ds. Wypadków podległe Rządowi Regionu.

Rząd Tybetu wezwał władze lokalne do podjęcia wszelkich starań, aby wesprzeć prace na ratownicze i udzielić wszelkiej pomocy poszkodowanym. Pomoc humanitarna, w tym namioty, ubrania, żywność, woda i lekarstwa są sukcesywnie dostarczane do obszaru dotkniętego kataklizmem.