2018-11-12 Źródło: chinadaily.com.cn
Jak podały lokalne media 1 listopada z Xiamen, w prowincji Fujian we Wschodnich Chinach, do  Qamdo, miasta na prawach prefektury we wschodniej części Tybetańskiego Regionu Autonomicznego wyruszyło dwadzieścia ekologicznych autobusów elektrycznych.

1 listopada dwadzieścia ekologicznych autobusów elektrycznych dla okręgu Qamdo w Tybecie opuszcza Xiamen, we wschodnio-chińskiej prowincji Fujian. [Foto / xmnn.cn]


Autobusy oferowane przez Golden Dragon Bus Co, producenta luksusowych autobusów średniej wielkości i lekkich samochodów dostawczych w Xiamen, są ważną częścią pomocy prowincji Fujiana dla Tybetu i mają zapewnić sprawny i wygodny transport dla mieszkańców Qamdo.

Po zaakceptowaniu zadania przydzielonego przez władze prowincji Fujian, firma autobusowa z Xiamen wysłała do Qamdo inżynierów i techników aby pomogli gospodarzom zaplanować położenie przystanków autobusowych i przystosować się do zmiany taboru.

Biorąc pod uwagę, że drogi powiatu Qamdo są wąskie, a wiele z nich ma duże nachylenie, firma Golden Dragon Bus Co zdecydowała się dostarczyć tam swoje  autobusy miejskie "Kast", klasyczne pojazdy z wysokim podwoziem.

Przed wysłaniem do Tybetu w pojazdach typu "Kast" dokonano szeregu ulepszeń i zmian. Zwiększono ich zasięg do 170 kilometrów, i aby dostosować się do tybetańskich warunków pogodowych zainstalowano elektryczne odszraniacze i systemy grzewcze.

Autobusy mają dotrzeć do Qamdo w połowie listopada i będą obsługiwać dwie linie autobusowe powiatu. Qamdo liczy na to, że w najbliższej przyszłości otrzyma od Golden Dragon Bus Co więcej autobusów do obsługi kilku innych tras

Założona w 1992 r. firma Golden Dragon Bus Co jest czołowym eksporterem pojazdów w Chinach. Posiada trzy fabryki, zatrudnia około 4000 pracowników i produkuje 40 000 autobusów rocznie.