2019-02-28 Źródło: Xinhua

30 stycznia 2019 roku w powiecie Shuanghu, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym można było jeszcze zobaczyć pasterza, powiat Shuanghu, położony na jest na wysokości 5000 metrów nad poziomem morza i przez 200 dni w roku wieją w nim  silne wiatry. Przy średniej temperaturze oscylującej przez cały rok w okolicach minus pięciu stopni Celsjusza, Shuanghu jest domem dla trzeciego co do wielkości lodowca na świecie, Purog Kangri. Czasami temperatura spada tu do minus 40 stopni Celsjusza.
Powiat, o powierzchni 120 000 kilometrów kwadratowych, leży w środku Narodowego Rezerwatu Przyrody Qiangtang. 135 strażników przyrody w Shuanghu pracuje na 15 stanowiskach do zarządzania i ochrony dzikiej przyrody, aby zapewnić jak najlepszą ochronę dzikim zwierzętom. W 2018 r., aby lepiej chronić środowisko, władze powiatu zawiesiły budowę obiektów, które miały wspierać rozwój turystyki wokół lodowca Purog Kangri. W powiecie Shuanghu jest obecnie około 20 000 dzikich jaków i 200 000  antylop tybetańskich oraz ponad 20 rzadkich gatunków zwierząt, w tym pantery śnieżne  niedźwiedzie brunatne. (Xinhua / Purbu Zhaxi)

Poniżej publikujemy 17 fotografii autorstwa Purbu Zhaxi z Agencji Xinhua, przedstawiające życie w tym niezwykłym zakątku na ziemi.


Farma fotowoltaiczna w Shuanghu.


Nowa droga.


Żona pasterza topi lód z lodowca.

Pasterz z Shuanghu.

Mieszkanka wsi Garco w powiecie Shuanghu ze swoim dzieckiem.

Mieszkańcy wsi Garco w powiecie Shuanghu świętują.


Święto we wsi Garco w powiecie Shuanghu.

Lodowiec.

 

Dzikie jaki pozują do fotografii.

Typowy pejzaż powiatu Shuanghu .

 

Antylopy tybetańskie.


Stado tybetańskich dzikich osłów.


Gorące źródła.


Stado antylop.

Antylopa tybetańska z bliska.

Strażnicy przyrody grzeją ręce.

Strażnicy podczas pracy.


Widok ogólny Shuanghu.