Wiosną, latem i jesienią przeloty motyli można zauważyć  w całym powiecie. Maja różne kolory i różny wygląd w zależności od temperatury, pory roku i miejsca.

W latach 1892 - 1894  znany amerykański ekspert w dziedzinie motyli  J. H. Leech prowadził ekspedycje badawcze wzdłuż rzeki Jangcy na górze Gonggar w powiecie Garze. Odkrył wówczas i zebrał olbrzymią ilość odmian motyli. Od tej pory chińskie motyle stały się znane na całym świecie.

 Do tej pory w prowincji Sichuan zostały odkrytych 702 odmiany motyli, jest to liczba odmian równa ilości motyli znalezionych na całym kontynencie europejskim, trzykrotnie więcej niż w  Japonii i czterokrotnie więcej niż w Korei. Badania wskazują, że tylko w powiecie Garze można znaleźć 400 gatunków motyli .

Występowanie motyli w Garze jest uwarunkowane wertykalnie: poniżej wysokości 1500 metrów, gdzie klimat jest tropikalny lub subtropikalny, motyle są większe i bardziej kolorowe.

Gdy wysokość dochodzi do 2200 metrów, podzwrotnikowe motyle mieszają się z tymi ze strefy umiarkowanej.

Motyle rzadko występują powyżej 2200 metrów. Jednak niektóre cenne i unikatowe motyle można tam znaleźć.

Sprzyjający klimat, roślinność i różnorodność środowiska stanowią  naturalną kolebkę motyli i predestynują tę okolice do osiedlenia się  i reprodukcji owadów.

Powiat Garze staje "hot spotem" dla międzynarodowej społeczności  naukowców i dla turystyki związanej z motylami, odpowiednie służby postanowiły wykorzystać  zasoby motyli do rozwoju  turystyki  tematycznej.