17 czerwca 2016 - Z nadejściem sezonu turystycznego(od 1 maja do 31 października), turystyka w Tybecie nabiera tempa. Pałac Potala, symbol Lhassy jest gorącym punktem turystycznym zarówno dla turystów z kraju jak i z zagranicy. Obecnie turyści mogą zarezerwować bilety do pałacu Potala online lub w kasie Pałacu Potala.

Okienko biletowe Pałacu Potala Odwiedzający mogą ubiegać się o darmową rezerwację biletów po okazaniu ważnych dokumentów tożsamości, takich jak dowody osobiste lub paszporty na jeden dzień przed wizytą w pałacu. Okienko biletowe jest od godziny 9:00 i zamykane po wyprzedaniu wszystkich biletów na dany dzień. Rezerwacja jest bezpłatna.

Rezerwacja biletów online Zwiedzający mogą dokonać rezerwacji na stronie www.potalapalace.cn przez cały tydzień od 14:30 do15:30 . Jeden użytkownik może zarezerwować pięć biletów (jeden dla niego / niej i pozostałych czterech do jego / jej towarzyszy) w danym okresie. Turyści powinni odwiedzać pałac zgodnie z podanymi na biletach datami i czasem.

Od 1 maja do 31 października, opłata za zwiedzanie Pałacu Potala wynosi 200 yuanów (30.82 dolarów amerykańskich) za osobę. Studenci posiadający karty i legitymacje studenckie, niepełnosprawni, wojskowi za okazaniem książeczki wojskowej, pracujący nauczyciele, opiekunowie osób starszych oraz emeryci mają zniżkę 50%. Poza tym, Pałac Potala jest bezpłatny dla dzieci o wzroście nieprzekrczającym 1,2 m. Mający trzy tysiące lat Pałac Potala to wspaniały kompleks budowli składający się z pałacu, warowni i świątyni. W 1994 roku Pałac Potala został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. W 2015 roku Pałac Potala odwiedziło ponad 0,9 mln turystów z kraju i zagranicy.

Obecnie ceny za jednodniową wycieczkę w Lhasie, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego w południowo-zachodnch Chinach, uwzględniającą zwiedzanie Pałacu Potala, ulicy Barkhor, tybetańskich domów, tybetańskiej świątyni Jokhang i innych atrakcji kształtują się na poziomie 240 - 400 yuanów .