2020-03-10 Źródło: Xinhua


13 października 2019 roku - ośnieżone szczyty Xiagangjiang w powiecie Gerze w prefekturze Ali, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. (Foto:Xinhua)

We wtorek rano w powiecie Gerze zarejestrowano trzy wstrząsy ziemi,  w tym jeden o magnitudzie 5,0, nie odnotowano przy tym ofiar.

Jak podaje Chińskie Centrum Sieci d.s. Trzęsień Ziemi (China Earthquake Networks Center - CENC) trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,0 z epicentrum  na 32,84 stopnia szerokości geograficznej północnej i 85,52 stopnia długości geograficznej wschodniej wstrząsnęło powiatem Gerze w prefekturze Ali o 2:12 rano we wtorek.

Później powiat ponownie nawiedziły 2 wstrząsy, jeden o magnitudzie 3,7, drugi o magnitudzie 3,4.

Sonam Daje, zastępca szefa Powiatowego Biura Spraw Cywilnych w Gerze powiedział, że według stanu na godzinę 10 rano we wtorek z powodu trzęsienia ziemi nie odnotowano ofiar i zawaleń domów.

„Epicentrum znajduje się w rejonie wiejskim powiatu Gerze. Większość ludzi spała, gdy doszło do wstrząsów, mieszkańcy powiatu nie odczuli silnych wstrząsów” - powiedział Hu Haibo, dyrektor Powiatowego Urzędu ds. Walki z Ubóstwem.

Gerze to powiat słynący z hodowli zwierząt, jest największy w prefekturze Ali i leży na średniej wysokości ponad 4500 metrów nad poziomem morza.