Żrodło: Xinhua , 05.05.2020

W poniedziałek otwarto w Lhasie Pałac Młodzieży Tybetańskiego Regionu Autonomicznego. Budowa Pałacu Młodzieży, prowadzona przy wsparciu prowincji Guangdong w południowych Chinach, rozpoczęła się w lipcu 2017 roku, w budowę zainwestowano 175 milionów juanów (około 24,8 miliona dolarów amerykańskich), a powierzchnia jego obiektów obejmuje ponad 27 000 metrów kwadratowych.

Pałac Młodzieży składa się z trzech stref funkcjonalnych przeznaczonych dla  edukacji i szkoleń, zajęć praktycznych i wystaw tematycznych. Wzbogaci on życie pozalekcyjne młodych Tybetańczyków i stanie się oknem na świat, które umożliwi im kontakt z rówieśnikami w całym kraju, powiedział jeden z instruktorów zatrudnionych w Pałacu.

Pałac Młodzieży zapewni ponad milionowi trzystu tysiącom  młodych ludzi ze wszystkich grup etnicznych TRA miejsce  umożliwiające sprostanie ich różnorodnym potrzebom w zakresie wielopoziomowego i wszechstronnego rozwoju intelektualnego, fizycznego i umiejętności praktycznych.

 

Dziewczynka uczy się taekwondo.[Foto:Xinhua/Chogo]

 

Chłopcy grają w piłkę nożną na boisku w Pałacu Młodzieży Tybetańskiego Regionu Autonomicznego w Lhasie.[Foto:Xinhua/Chogo]

 

Dziewczynki podczas próby tańca.[Foto:Xinhua/Chogo]

 

Dziewczynki ćwiczą tradycyjny taniec tybetański.[Foto:Xinhua/Chogo]

 

Repetycje małych flecistów.[Foto:Xinhua/Chogo]

 


Zajęcia plastyczne w Pałacu Młodzieży Tybetańskiego Regionu Autonomicznego w Lhasie.[Foto:Xinhua/Chogo]

 


Gmachy Pałacu Młodzieży Tybetańskiego Regionu Autonomicznego w Lhasie.[Foto:Xinhua/Chogo]