2020-09-17 China Tibet Online

Według informacji przekazanych przez kierownictwo Reprezentacji Tybetu W Sportach Konnych, ekipa z Tybetu we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) pokonała drużynę Guangdong i zdobyła drużynowe mistrzostwo Chin na rok 2020, a Kelsang Phuntsok z reprezentacji Tybetu zdobył mistrzostwo indywidualne. To pierwszy przypadek podwójnego zwycięstwa  drużyny Tybetu  w tej imprezie.

Uważa się, że Narodowe Mistrzostwa w Triatlonie Jeździeckim (National Equestrian Triathlon Championship) to zawody o najwyższym poziomie  w Chinach. Konkurs podzielony jest na trzy konkurencje: ujeżdżenie, bieg przełajowy (cross) i skoki przez przeszkody. To zawody wymagające wszechstronnego przygotowania od koni i jeźdźców.

Krajowe mistrzostwa jeździeckie w triathlonie w roku 2020 rozegrano w Xilinhot City, Xilin Gol League w Autonomicznym Regionie Mongolii Wewnętrznej. Potraktowano je jako jedne z zawodów kwalifikacyjnych do XIV Igrzysk Narodowych w 2021 roku. W konkursie wzięli udział sportowcy z Tybetu, Guangdong, Jiangsu i innych prowincji. Zwycięstwo jeźdźców z Tybetu oznacza również, że zakwalifikowali się oni na XIV  Igrzyska Krajowe.