2020-10-10/13 Źródło chinadaily.com.cn via womenofchina.cn

Jak poinformowały władze TRA, dwadzieścia obrazów autorstwa tybetańskich uczniów i studentów, przedstawiających ich wizje kosmosu, w przyszłym miesiącu na pokładzie sondy księżycowej Zmiana5 zostanie przeniesionych na powierzchnię Księżyca.

>

Prace plastyczne, w większości stworzone przez uczniów szkół podstawowych, ale także i starszych, od gimnazjum po college, wystawiono w Lhasie.

Obrazy przedstawiają rakiety, satelity, astronautów i kosmitów. Na niektórych tłem są najpiękniejsze tybetańskie krajobrazy. Na innym latające tybetańskie dzieci w geście ofiarowania proponują białą hada - jedwabną chustę, która symbolizuje dobrą wolę i czystość. Jeszcze inny przedstawia tybetańskie dzieci spoglądające w gwiazdy.

Wszystkie obrazy są wyrazem bogatej wyobraźni młodych Tybetańczyków i ich pragnienia poznania kosmosu.

Wystawa malarstwa była jednym z przedsięwzięć związanych z upowszechnianiem wiedzy o kosmosie, które zorganizowano w centrum doświadczeń astronomicznych w Lhasie. Organizatorami tego wydarzenie były: Tybetańskie Linie Lotnicze - Tibet Airlines, Centrum Badań Księżyca i Programów Kosmicznych, Departament Edukacji TRA, Tybetańskie Stowarzyszenie Nauki i Technologii oraz wspomniane wcześniej centrum doświadczeń astronomicznych w Lhasie.