2020-11-26, Źródło: Global Times via KANGBA TV


32-letni jednonogi mężczyzna z prowincji Gansu w północno-zachodnich Chinach stał się najnowszą sensacją online po przejechaniu 2000 kilometrów rowerem do Tybetu.

Mężczyzna o imieniu Jing Hong stracił nogę w wypadku 11 lat temu i od sześciu lat jeździ na rowerze do różnych części Chin.
Jing wcześniej jechał z prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach do Tybetańskiego Regionu Autonomicznego Południowo-Zachodnich w 2018 roku. Podczas tej 90-dniowej podróży Jing udał się do Kang Rinpocze, jednej z największych świętych gór buddyzmu tybetańskiego, oraz do prefektury Ngari - najbardziej wysuniętego na zachód obszaru Tybetu.
Pojechał także nad jezioro Qinghai, największe śródlądowe jezioro ze słoną wodą w Chinach położone w prowincji Qinghai w 2015 r., Co było pierwszą długodystansową podróżą, jaką odbył na rowerze, według Pear Video.
„Podczas jazdy na rowerze czuję się elastyczny i wolny. Wygląda na to, że moja stracona noga wróciła i robię coś zupełnie jak normalni ludzie” - powiedział Jing.
„Kiedyś, po wypadku czułem się bezużyteczny - Jing powiedział mediom - ale kiedy zacząłem jeździć, znów poczułem się żywy”.