01.02.2021, Źródło: China Tibet Net News

W trakcie Krajowych mistrzostw w narciarstwie biegowym , które odbywają  się  w Narodowej Bazie Szkolenia Sportów Zimowych  Baiyin w Gansu toczą się zaciekłe pojedynki sportowe. Głównymi zawodami  wczorajszego dnia były indywidualne biegi mężczyzn i kobiet na 3 km stylem tradycyjnym oraz indywidualne biegi mężczyzn i kobiet na 3 km stylem dowolnym.

Zawody te to nie tylko pierwsza sportowa  impreza zimowa spośród tych, które odbędą się w całym kraju w 2021 roku, ale także próba przygotowania kadry narodowej do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. W pierwszym dniu zawodów wielu sportowców z Tybetańskiego Regionu Autonomicznego osiągnęło bardzo dobre wyniki.

Tsering Zhandui (drugi od lewej) na podium


Suolang Quzhen (trzecia od lewej) na podium

W duchu sportowej walki, odwagi, agresywności i dobrego humoru sportowcy z tybetańskiej drużyny narciarskiej zdobyli sześć tytułów mistrzowskich w biegach na trzy kilometry mężczyzn i kobiet do lat 18, w stylu tradycyjnym i stylu dowolnym. Sportowcy byli podekscytowani zdobyczami. To poprawiło morale wszystkich tybetańskich uczestników zawodów.

Impreza jest organizowana przez Centrum Zarządzania Sportami Zimowymi Państwowej Administracji Generalnej Sportu, Chińskie Stowarzyszenie Narciarskie, Biuro Sportu Prowincji Gansu i  władze miejskie Baiyin.Jest to ważne wydarzenie przygotowujące do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie. Poprzez te zawody drużyna narodowa może skupić się na wewnętrznym współzawodnictwie biegaczy i treningach. (China Tibet Net / Wang Yuanyuan)