01.06.2024| Źródło: Xinhua


Stado dzikich osłów tybetańskich mija pojazd strażnika w Narodowym Rezerwacie Przyrody Changtang w powiecie Nima w Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang] w południowo-zachodnich Chinach, 9 maja 2024 r. (Xinhua/Jiang Fan)

Jak podało Chińskie Centrum Sieci Trzęsień Ziemi (CENC)  w sobotę o godzinie 8:46 w sobotę (czasu pekińskiego) powiat Nima w prefekturze Nagqu w Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang w południowo-zachodnich Chinach nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 5,9 w skali Richtera.
Epicentrum monitorowano na 34,14 stopniu szerokości geograficznej północnej i 86,36 stopnia długości geograficznej wschodniej. Jak wynika z raportu wydanego przez CENC, trzęsienie ziemi nastąpiło na głębokości 8 km.

Epicentrum znajduje się 275 km od siedziby powiatu Nima i 672 km od stolicy Regionu Lhasy.

Epicentrum znajdowało się na "ziemi niczyjej" (w strefie niezamieszkanej), a w siedzibie powiatu Nima nie było odczuwalnych żadnych zauważalnych wstrząsów. Według Okręgowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego do strefy trzęsienia ziemi wysłano odpowiedni personel w celu przeprowadzenia badań terenowych. Na chwilę obecną nie ma bezpośrednich doniesień o ofiarach lub szkodach materialnych.