Źródło: en.tibetol.cn 1.12.20117
Wkrótce Centralna Chińska Telewizja pokaże nowy film dokumentalny poświęcony Tybetowi pt."Czas Tybetu".
Pięcioodcinkowy serial dokumentalny ukazujący codzienne życie Tybetańczyków został zrealizowany przez Chińskie Centrum Komunikacji Międzykontynentalnej (China Intercontinental Communication Center CICC) pod patronatem Biura Informacyjnego Rady Państwa Chin (SCIO).

Oto kilka opinii o filmie przed jego oficjalna premierą
Ma Liua, znany pisarz.
„Przed obejrzeniem filmu przeczytałem scenariusz. Byłem pod wrażeniem i to przekracza moje oczekiwania. Potem obejrzałem film. Technika filmowania i jakość obrazu są bardzo wysokie jakości.”

Zhang Yun, dyrektor Instytutu Historii Chińskiego Centrum Badawczego Tybetologii.
„Dokument dotyka wielu tematów, takich jak religia, kultura, technologia, środowisko i społeczeństwo. Bohaterowie filmu pochodzą z różnych grup etnicznych i z różnych miejsc, są w różnym wieku.”
He Suliu, dyrektor Chińskiego Centrum Badawczego Dokumentacji na Chińskim Uniwersytecie Komunikacji.
„Myślę, że film pod wieloma względami jest przełomowy, mam tu na myśli technikę filmowania, ujęcie tematu i zarejestrowany materiał. Jest tak imponujący, że niektóre zdjęcia mogą nawet rywalizować z BBC czy National Geographic. Byłem w Tybecie, więc wiem, jak trudno jest tam nakręcić film ze względu na chorobę wysokościową.”

Profesor Lei Jianjun z Instytutu Filmowego Uniwersytetu Tsinghua.
Najcenniejszą częścią tego dokumentu jest to, że rejestruje rzeczywiste codzienne życie Tybetańczyków. Metoda filmowania, technika poszczególnych ujęć pozwala widzom zobaczyć prawdziwy Tybet, dzięki czemu film jest łatwiejszy do zaakceptowania.

Luo Hongbing, dyrektor Centrum Azji Południowej w Rozgłośni Międzynarodowej Chińskiego Radia .
„Najważniejszą cechą  filmu dokumentalnego jest jego siła oddziaływania na publiczność, jej zdobycie. Myślę, że to się udało twórcom tego filmu”
Wang Yanzhong, dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Chińskiej Akademii Nauk Społecznych.
„Dokument koncentruje się na tradycyjnej kulturze, wierzeniach religijnych, środowisku naturalnym i ciężko pracujących ludziach w dzisiejszym Tybecie. Historie są prawdziwe i przekonujące.