24.09.2019 Źródło: KangbaTV (Xinhua)
W poniedziałek 23 września w Ułan Bator   w Muzeum Sztuk Pięknych Zanabazar otwarto wystawę poświęconą Tybetańskiemu Regionowi Autonomicznemu. Ekspozycja nawiązuje do 70 rocznicy powstania ChRL i nawiązania stosunków dyplomatcznych pomiędzy obydwoma państwami.
Wystawa zatytułowana „Chiński Tybet-Tashi Delek”, która potrwa do 7 października, jest podzielona na cztery części i obejmuje: fotografie, obrazy Thangka, tradycyjne tybetańskie stroje ludowe i artefakty niematerialnego dziedzictwa kultury.Zaprezentowano około 100 fotogramów ukazujących historię i rozwój Tybetańskiego Regionu Autonomicznego i przedmioty stanowiące świadectwo zachowania niematerialnego dziedzictwa kultury Tybetu.

Podczas ceremonii otwarcia wystawy ambasador Chin w Mongolii Xing Haiming podkreślił, że w tym roku przypada 70 rocznica powstania Chińskiej Republiki Ludowej i nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Mongolią.
Przedsięwzięcie jest częścią serii działań organizowanych z okazji rocznicy, stanowi element promocji przyjaznej współpracy między dwoma krajami  i przybliża chińską kulturę  narodowi mongolskiemu, powiedział Xing.

„Działania w sferze kultury są niezbędne do zacieśnienia wzajemnych stosunków i współpracy w różnych sektorach między krajami oraz do pogłębienia wzajemnego zrozumienia między narodami” - powiedział podczas ceremonii otwarcia Bold Sergelen, szef Departamentu Polityki Kulturalnej Ministerstwa Edukacji, Kultury, Nauki i Sportu Mongolii.