Informacja własna

W poniedziałek 30 września, w przeddzień siedemdziesięciolecia powstania Chińskiej Republiki Ludowej w teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbył się okolicznościowy koncert.
Współorganizatorami Koncertu w Łazienkach były Ambasada CHRL w Polsce i Stowarzyszenie Obywatelskie Dom Polski.
W części oficjalnej wystąpili: Antoni Dragan Prezes Stowarzyszenia oraz J.E. Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Liu Guangyuan i Longin Pastusiak były Marszałek Senatu RP Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Dom Polski.

 
Antoni Dragan Prezes Stowarzyszenia Obywatelskiego DOM POLSKI

 


J.E. Ambasador Nadzwyczajny I Pełnomocny Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Liu Guangyuan

 


Prof. Longin Pastusiak b. Marszałek Senatu RP, Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Obywatelskiego DOM POLSKI

 W części artystycznej wystąpili: Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, który tego wieczoru poprowadziła Justyna Pakulak oraz Chaoran Zuo - chiński tenor liryczny, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.


Chiński tenor - Chaoran Zuo

Chór PW zaprezentował się we współczesnym repertuarze polskim - z dwoma wyjątkami: "Po nieszporach" z opery "Halka" S. Moniuszki a na zakończenie swojego programu zaśpiewał znaną pieśń "Unclouded day"w opracowaniu Shawna Kirchnera.


Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

Chaoran Zuo wykonał arię Stefana ze "Strasznego Dworu" Stanisława Moniuszki i chińską pieśń "Kocham Chiny". Śpiewakom na fortepianie akompaniowała Katarzyna Karbownik.
Rocznicowe spotkanie na które licznie przybyli zaproszeni goście, a wśród nich polscy dyplomaci, którzy pracowali w Chinach, parlamentarzyści, pracownicy Ambasady ChRL w Polsce i Chińczycy mieszkający w Warszawie oraz sympatycy i członkowie S.O. Dom Polski.
Uroczystość zakończyła się tradycyjną lampką wina i degustacją chińskiej kuchni w Królewskiej Galerii Rzeźby.


Publiczność


Wspólne zdjęcie.