28.10.2019 Źródło: Xinhua

 

28 października 2019 r. Strażacy pomagają mieszkańcom przenosić rzeczy po trzęsieniu ziemi w powiecie Xiahe, w Tybetańskiej Autonomicznej Prefekturze Gannan  w prowincji Gansu w północno-zachodnich Chinach. Jak podały lokalne władze nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych po trzęsieniu ziemi jakie nawiedziło powiat Xiahe w nocy z niedzieli na poniedziałek. (Xinhua)

Jak podały lokalne władze nie  zgłoszono żadnych ofiar śmiertelnych po trzęsieniu ziemi jakie nawiedziło w  poniedziałek o godzinie 01:56 powiat Xiahe w Tybetańskiej Autonomicznej Prefekturze Gannan  w prowincji Gansu.
W całym powiecie odczuwalne były silne wstrząsy a wiele osób opuściło swoje domy wybiegając na ulice. Samorządy wszystkich gmin w powiecie oceniają skutki tego kataklizmu.
Trzęsienie było odczuwalne także w innych miastach prowincji, m.in w Tianshui i Lanzhou.
Według China Network Earthquake Networks Center epicentrum monitorowano na 35,10 stopniu szerokości geograficznej północnej i 102,69 stopniu długości geograficznej wschodniej, na głębokości 10 km.Strażacy podczas prac ratowniczych w dotkniętym trzęsieniem ziemi powiecie Xiahe. (Xinhua)


Strażacy wykonują prace zabezpieczające po trzęsieniu ziemi. (XinhuaW powiecie Xiahe znajduje się znany klasztor . (Fotografia własna MT)