Norbu Dondrup, członek Kongresu Ludowego Tybetańskiego Regionu Autonomicznego i wicepremier Rządu TRA pozuje do zdjęcia z Wiceprzewodniczącym Izby Reprezentantów Belgii Andre Flahautem w Brukseli, Belgia, 12 grudnia 2019 r. ( Foto: Xinhua / Zhang Cheng)

Delegacja pod przewodnictwem Norbu Dondrupa, członka Kongresu Ludowego Tybetańskiego Regionu Autonomicznego i Wicepremiera Rządu TRA spotkała się z Wiceprzewodniczącym Izby Reprezentantów Belgii Andre Flahautem, przeprowadziła rozmowy z belgijskimi legislatorami, w tym Przewodniczącą Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Els Van Hoof oraz wymienili się doświadczeniami z przedstawicielami urzędów i świata nauki Belgii.

Norbu Dondrup w oparciu o swoje osobiste doświadczenia oraz szczegółowe dane liczbowe przedstawił politykę rządu chińskiego w Tybecie i efekty zmian jakie zaszły w Tybecie w ciągu ostatnich 60 lat, od chwili rozpoczęcia tam demokratycznych reform.

Tybetańska delegacja pod przewodnictwem Norbu Dondrupa (3 z prawej r.), członka Kongresu Ludowego Tybetańskiego Regionu Autonomicznego i Wicepremiera Rządu TRA prowadzi rozmowy z Przewodniczącą Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Else Van Hoofem (2 z prawej). (Foto: Xinhua / Zhang Cheng)

Dziś różne sektory gospodarki Tybetu wciąż się rozwijają, a ludzie ze wszystkich grup etnicznych żyją i pracują w pokoju i zadowoleniu, stwierdził tybetański Wicepremier i dodał, że Tybet przeżywa obecnie swój najlepszy okres w historii.
Podkreślając, że kwestie związane z Tybetem wiążą się z podstawowymi interesami Chin i narodowymi uczuciami  prawie 1,4 miliarda Chińczyków, stwierdził, iż ma nadzieję, że strona belgijska rozumnie i z wyczuciem podchodzić będzie do problemów związanych z Tybetem.
Wezwał stronę belgijską aby nie zezwalała przywódcom grupy Dalajlamy oficjalnie odwiedzać Belgii, ani nie udzielała wsparcia i nie ułatwiała antychińskich, separatystycznych działań grupy Dalajlamy, a także by współpracowała z Chinami w celu utrzymania zdrowego i stabilnego rozwoju chińsko-belgijskich relacji.