19 grudnia 2019 Informacja Własna

W pięknej Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie 19 grudnia br. odbyła się uroczysta promocja polskiego wydania pierwszego tomu książki Przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga " Zarządzanie Chinami".


Uroczyste "odsłonięcie" „Zarządzanie Chinami”

Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie Obywatelskie Dom Polski, Wydawnictwo Języków Obcych i Wydawnictwo Adam Marszałek. Współgospodarzem uroczystości było Biuro Informacyjne Rady Państwa ChRL, Chińska Grupa Wydawnictw Międzynarodowych i Ambasada ChRL w Polsce.

Głównym tłumaczem polskiego wydania "Zarządzanie Chinami", książki, która   jest już przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, jest były konsul RP w Chinach doktor Sylwester Szafarz.

Doktor Sylwester Szafarz

Antoni Dragan - Przewodniczący Stowarzyszenia Obywatelskiego DOM POLSKI, współorganizatora spotkania na Zamku

Warto wspomnieć, iż w roku 2015 Wydawnictwo „Kto jest Kim” wydało książkę pt. „Innowacyjne Chiny” pod redakcją doktora Sylwestra Szafarza. Był to obszerny wybór wystąpień i artykułów Prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga, które ukazały się w 2014 roku w książce pt. „Governance of China” („Zarządzanie Chinami”)

Decyzja o przygotowaniu pełnego polskiego wydania „Zarządzania Chinami” zapadła w roku 2016, tuż przed wizytą Przewodniczącego Xi w Polsce w trakcie wizyty w naszym kraju China International Publishing Group. Stosowną umowę w tej sprawie podpisali wówczas, że Prezes Wydawnictwa  Adam Marszałek dr Adam Marszałek oraz Prezes China International Publishing Group Xu Bu. To właśnie znane i cenione toruńskie Wydawnictwo przygotowało książkę chińskiego przywódcy do druku.

W piątkowej uroczystości wzięli udział m.in. były Premier RP Waldemar Pawlak, byli i obecni dyplomaci, posłowie, przedstawiciele świata nauki i organizacji społecznych.

Spotkanie na Zamku Królewskim zakończyło polsko-chińskie seminarium poświęcone współczesnym Chinom.


Paneliści seminarium poświęconego współczesnym Chinom.