Xinghua, Źródło:China Tibet News 2016-11-14

Ostatnio Boidoi dolina brzoskwiniowych kwiatów, która znajduje się w powiecie Bome, niedaleko Nyingchi, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym Chin, zyskała  koronę "największej brzoskwiniowej doliny za sprawą szanghajskiej „Księgi Światowych Rekordów Guinness’a ". Według Biura Turystyki powiatu, Brzoskwiniowa Dolina Boidoi znajduje się na około 10 kilometrów od Bome. W marcu i kwietniu, kwiaty brzoskwini w pełnym rozkwicie widać wszędzie.

Uznaje się, że Brzoskwiniowa Dolina Kwiatów Boidoi obejmuje 9 wiosek a jej powierzchnia wynosi 1.5504 miliona metrów kwadratowych. Położona na średniej wysokości 2740 metrów należy do Typowych dolin w  południowym klimacie. Deszcze są tu obfite a ziemia jest żyzna, więc  wysokie od 6 do 14 metrów drzewa dzikiej brzoskwini można zobaczyć wszędzie.

Aby poznać konkretne dane na temat drzew brzoskwini, specjaliści  z dziedziny rolnictwa i hodowli zwierząt z Uniwersytetu Tybetańskiego zaproszeni zostali przez Biuro turystyki Bome na tygodniowe badania. Szacuje się, że rośnie tu od 180.000 do 200.000 dzikich drzew brzoskwini a 70% z nich to okazy 360letnie. Najstarsze drzewo ma około 680 lat.

Powiat Bome jest matecznikiem tybetańskich lodowców i królów zarówna jak i  świata kwiatów brzoskwiniowych. Każdego roku począwszy od roku 2002 w marcu w Nyingchi odbywa się Festiwal Kultury i Turystyki – Brzoskwiniowe Kwiecie który, przyciąga wielu turystów. Bome jest gospodarzem tego festiwalu od 2014 roku.