Na zaproszenie Stowarzyszenia Obywatelskiego „Dom Polski” , w dniach 30 XI – 4 XII 2016 roku, przebywała w naszym kraju  delegacja Ludowego Stowarzyszenia Przyjaźni z Zagranicą Autonomicznego Regionu Tybetu, kierowana przez pana Duo Tuo zastępcę przewodniczącego organizacji, wicegubernatora Tybetu. Był to drugi już jego pobyt w Polsce, bowiem cztery lata temu uczestniczył on w uroczystościach Chińskiego Tygodnia Kultury Tybetańskiej. 

W dniu 2 grudnia 2016 roku w sali konferencyjnej Klubu Bankowca w Warszawie  delegacja spotkała się z przedstawicielami struktur organizacyjnych Stowarzyszenia Obywatelskiego „Dom Polski”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób. Obecny był Li Xin,  Pierwszy Sekretarz Ambasady ChRL w Polsce. Spotkanie otworzył i prowadził Wiesław Klimczak Prezes Stowarzyszenia. Tekst wystąpienia w załączeniu. Referat na temat aktualnego stanu rozwoju Tybetu wygłosił Duo Tuo . Tekst w załączeniu. W dyskusji zabierało głos kilka osób m. innymi Longin Pastusiak, Marcin Beben, Sylwester Szafarz, Waldemar Błaszczuk. Do wypowiedzi odniósł się Duo Tuo. Marcin Bęben obrazując współpracę wskazał na jej dokumentację zawartą w kolejnych numerach wydawnictwa „Polska- Chiny, współpraca społeczna”. Do rangi ważnego wydarzenia wydawniczego zaliczył album malarstwa „ Thanki Tybetańskie” wydanego przez warszawską oficynę wydawniczą „Elipsa”. Kilka egzemplarzy albumu przekazał  delegacji.
    Na zakończenie spotkania Wiesław Klimczak i Longin Pastusiak przekazali Duo Tuo ryngraf z logo Stowarzyszenia . Gość odwzajemnił się gospodarzom podarunkiem gobelinu tybetańskiego.
    W trakcie spotkania Adam Ludwiczak zaprezentował stronę internetową prowadzoną od kilku lat pod nazwą „Magiczny Tybet”.
    Antoni Dragan omówił dokumentalny film o Tybecie a następnie zaprosił uczestników spotkania do klubowej restauracji.
    Przed spotkaniem w Klubie odbyła się rozmowa delegacji tybetańskiej pod kierownictwem Duo Tuo z członkami Zarządu Stowarzyszenia Obywatelskiego „Dom Polski”.  Goście z Tybetu podziękowali Stowarzyszeniu za owocną i konsekwentną aktywność w rozwijaniu współpracy społecznej. Jak pokreślili oni podczas rozmowy, współpraca ta jest ważnym fragmentem polsko- tybetańskich stosunków . Wiesław Klimczak przedstawił projekty współpracy na najbliższą przyszłość. Wśród nich przedstawił sugestię zorganizowania w Warszawie międzynarodowej konferencji na temat tradycyjnej i nowoczesnej medycyny. Goście tybetańscy przekazali gospodarzom wydawnictwa zawierające kserokopie historycznych dokumentów poświęconych tradycyjnej medycynie tybetańskiej i uhonorowali ich, w dowód przyjaźni tradycyjnymi szalami z białego jedwabiu.