Niematerialne dziedzictwo kulturowe i jego praktyczne poznanie bardzo interesują tybetańskich uczniów.

Ekspozycja w Xi'an obejmuje 100 zabytków kultury z Pałacu Potala i Norbulingka w Lhasie. Większość z nich jest wystawiana publicznie po raz pierwszy.

W Chinach opublikowano fotokopie zabytków literatury tybetańskiej z grot Mogao przechowywanych obecnie we Francji.

Brak ujednolicenia tłumaczenia terminologii tybetańskiej wpływa nie tylko na ich użycie, ale także na międzynarodową siłę dyskursu dotyczącą kwestii tybetańskich.

Wieczorem 28 listopada po raz ostatni w tym roku w Centrum Sztuki Opery Tybetańskiej w Lhasie została wystawiona tradycyjna opera tybetańska Księżniczka Wencheng.

Taniec Xianzi to rodzaj sztuki ludowej o długiej historii sięgającej dynastii Tang (618-907), sztuki, która łączy w sobie śpiew, taniec i muzykę.

Dobrze opowiedziana, bardzo dobra historia może przełamać barierę językową.

 Na wystawie w Pałacu Kultury Narodowości w Pekinie pokazano prace kaligraficzne Zhenga, kaligrafa i filantropa Zhanga Biao i malarza Huanga Jialina.

"Strefa Sztuki 798" w Pekinie, to miejsce kultowe, pokazanie tam swojej twórczości oznacza środowiskową nobilitację.

Dzięki piosence „Tybetańskie kadzidełko” młody tybetański piosenkarz San Muke stał się znany szerokiej publiczności. Piętnaście lat później życie ponownie związało z nim losy San Muke.

W odległej tybetańskiej wiosce zachowała się sztuka tradycyjnego drzeworytnictwa.

We czwartek 17 września 2020 roku w mieście Kangding odbyły się obchody siedemdziesiątej rocznicy powstania Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Ganzi (Garzê).

Tradycyjny strój tybetański jest dobrze znany na całej Wyżynie.

Taniec Jiuhe Zhuo, zapoczątkowany w powiecie Qonggyai w prefekturze Shannan, ma ponad 1300 lat. Od czasów starożytnych była to ulubiona forma tańca miejscowej ludności podczas modlitw o szczęście.

Zespół Opery Tybetańskiego Regionu Autonomicznego ponownie wystawił dramat "Dziedziniec Północny przy ulicy Barkhor".

W Tybetańskim Regionie Autonomicznym zorganizowano niedawno cykl kursów szkoleniowych dotyczących tradycyjnej kultury tybetańskiej.

Zhega to tradycyjny spektakl ludowy popularny wśród Tybetańczyków, aktorzy noszą białe maski, rytmicznie wymachują laskami, śpiewają improwizowane teksty i wyrażają swoje myśli pełnymi ekspresji ruchami tanecznymi.

Początek powrotu do normalności, muzyczny spektakl teatru w Hauiluowan.