Obszar Ali ma leży na średniej wysokość 4500 m n.p.m., klimat jest suchy i zimny, a rośliny rosną tu z wielkim trudem, z tego powodu nazywany jest „strefą zakazaną dla życia".

We czwartek 15 października br. na briefingu w Lhasie przedstawiciele władz TRA poinformowali, że Tybetański Region Autonomiczny dokonał historycznego osiągnięcia, wyeliminował z życia społecznego skrajne ubóstwo.

07.10. 2020 CGTN

Charakterystyczny, największy zabytek Lhasy: Pałac Potala widziany z powietrza wygląda zupełnie inaczej  ​niż oglądany z ziemi.

Tybetańska Prefektura Autonomiczna Garze w prowincji Syczuan obchodzi w tym roku 70. rocznicę swojego powstania. Chińskie wysiłki na rzecz walki z ubóstwem pomogły rolnikom i pasterzom przezwyciężyć ubóstwo.

Banki w Tybecie zapobiegają oszustwom w bankowości internetowej podczas Chińskiego Tygodnia Cyberbezpieczeństwa.

Mieszkańcy wioski Guru w tybetańskim powiecie Dromo zwiększyli swoje dochody, zakładając spółdzielnię hodowli owiec.

Przypadkowo człowiek, który samodzielnie wybrał się na wycieczkę po Tybecie, stał się bohaterem internetowego marketingu wirusowego na temat zbierania śmieci z tras wycieczkowych.

Przedstawiamy fotoreportaż - widok z lotu ptaka na pola uprawne w dolinie rzeki Lhasy.

W 2017 roku w Wuhan zapoczątkowano cykl szkoleń dla mieszkańców TRA. Przeprowadzone szkolenia zawodowe obejmowały min. sztukę kulinarną, wiejski handel elektroniczny oraz hodowlę zwierząt i roślin.

Chińscy i zagraniczni uczeni dyskutowali o przez internet o tym jak lepiej opowiedzieć światu o Tybecie.

Nazywa się Losang Drolma, ma 24 lata i pracuje teraz w lokalnym centrum handlu elektronicznego, które oferuje przesyłki ekspresowe, porady dotyczące zakupów online i marketing.

Pensjonariusze ośrodka opieki w Nakartse czują się w nim jak jak we własnym domu.

Prawnicy Wolontariusze  z różnych stron Chin oferują swą pomoc prawną w Tybecie.

Lhasa gospodarzem turnieju amatorskich drużyn piłki nożnej kobiet o Puchar Jaków

57-letni tybetański pasterz Gesang jest właścicielem domu z najbardziej wyjątkowym widokiem na góry. W słoneczne dni szczyt Czomolungmy, najwyższej góry świata, jest obramowany framugą drewnianych jego drzwi przypominając słodki landszafcik na ścianie.

Gaokao to chińska matura - największy egzamin na świecie. Wielu twierdzi, że także najtrudniejszy.

Ojciec z 4-letnią córką w ciągu 71 dni przejechał 2500 mil z południowych Chin do Tybetu.

Tybetańska drużyna piłkarska odchodzi z ligi z powodu sporu o boisko